Hata mesajı

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/senceraku.com/httpdocs/includes/file.phar.inc).

Elon Musk Tesla'nın CEO'luk görevinden alınabilir.

OYLAMAYA SUNULACAK
Birkaç ay önce Elon Musk, Tesla'da 10 yıl boyunca CEO'luk görevini yürütmek için imza atmıştı. O zamandan bu yana şirket zor günler geçiriyor. Hissedarlar haziran ayında gerçekleşecek yıllık toplantıda, Elon Musk'ın CEO'luktan alınmasını oylamaya sunacak.
ERKEN AŞAMADA İYİYDİ
Electrek'in haberine göre 12 hisse sahibi, bu konuda öneride bulunmuş. Hisse sahiplerinden biri olan Jing Zhao, bu konuda gayet açık görünüyor. Kaynağın aktardıklarına göre Zhao, Başkan ve CEO'nun rolünü birleştirmenin Tesla'nın erken aşamasında faydalı olduğunu, şirketin olgunlaştığını iddia ediyor.
İSTİSNA OLMAMALI
Jing Zhao, uluslararası pazarda yönetim kurulunun bağımsız bir başkana sahip olduğunu, Amerika'da birçok büyük şirkette bu durumun uygulandığını söylüyor. Tesla'nın da bu konuda bir istisna olmaması gerektiğini vurguluyor. Bu gelişmeyle birlikte bağımsız yönetim kurulu başkanına karşı çıkan bir bildiri de ortalıklarda dolaşıyor.
FABRİKADA KALIYOR
Fabrikada yatıp kalktığını ifade eden Elon Musk ise haziran ayında üretimin artacağını ve durumu toparlamaya başlayacağını açıklamıştı. Musk, haziranda haftalık 6000 adet Model 3 üretmeyi hedefliyor.

.