Hata mesajı

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/senceraku.com/httpdocs/includes/file.phar.inc).

Sektörün dinamiklerini yeniden tanımlıyor.

Cam Filmi Distribütörleri ve İthalatçıları Derneği 24 Ekim 2017 tarihinde dünyanın önde gelen cam filmi üreticilerinin Türkiye Distribütörleri ve cam filmi ithalatçılarının bir araya gelmesi ile İstanbul merkezli olarak kuruldu..
Kısa adı CFD olan Cam Filmi Distribütörleri ve İthalatçıları Derneği, cam filmi satışı ve uygulaması alanlarında faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve sektör emekçilerinin haklarının korunması ile bu kişilerin resmi ve ticari platformlarda sektörel temsili esasına dayanılarak oluşturulan bir sivil toplum kuruluşudur.

Aktif çalışma esası içerisinde ticari amaç gütmeyen derneğimiz, sektörde kaliteli ürün kullanımına yönelik uygulamaların teşvik edilmesi, kullanıcı ve satın alma profesyonellerinin cam filmi hakkında bilinçlendirilmesi, cam filmi uygulamasını yapacak sertifikalı personelin yetiştirilmesi, sektörde gelişim sağlanması için araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütülmesi, Türkiye'deki cam filmi sektörünün yerel ve global çerçevede desteklenmesi amacıyla yurtiçi ve yurtdışındaki kuruluşlarla işbirliği kurulması, toplumda güvenli, sürdürülebilir ve çağdaş yapı bilincinin geliştirilmesinin yanında cam filmi kullanan müşterilerin haklarının korunması konularını kendisine görev edinmiştir.

Yakın bir tarihte kurulmasına rağmen cam filmine ilişkin ortak sorunların giderilmesi adına yasa düzenleyici kurumlar nezdinde sektördeki muhatap kurum haline gelmiştir. CFD - Cam Filmi Distribütörleri ve İthalatçıları Derneği üyeleri bilgi ve yetkinlikleri ile son dönemde sıkça kamuoyu gündemini oluşturan konulardan birisi olan araçlarda cam filmi uygulaması hususunda da ilgili kurumlarla işbirliği içinde özverili bir çalışma gerçekleştirmektedir.

Cam filmlerinin yaygın olarak kullanıldığı batılı ülkelerde yapılan ciddi araştırmalar, Cam filmi kullanımının özellikle Lupus, Güneş allerjisi, ışık hassasiyeti ve melanoma gibi ciddi rahatsızlıklara sahip olanların hayat standardını yükseltmekte ve bu rahatsızlıkların gerilemesine imkân sağlamakta olduğunu göstermiştir.

Yoğun trafikte ve uzun yol seyahatlerinde çocuk ve yaşlıların, güneşin zararlı etkilerinin büyük kısmını oluşturan UV ışınlarının %99 'una kadar maruz kalmasını engellemektedir.

Uluslararası Standartlara uygun teknik özellikler içeren, kullanım amacına uygun olarak doğru seçilmiş ve sertifikalı personelce uygulanmış kaliteli bir cam filmi ile camlardan giren güneşin ısı enerjisini azaltarak soğutma için harcanan klimaların güç tüketimlerinde % 63 ' e varan oranlarda tasarruf sağlandığı testlerle ispat edilmiştir.

Cam kırılmalarına karşı sağladığı güvenlik ve mahremiyet ile uygulandığı alanlarda sağladığı değer artışı ve tasarruf gibi katma değerler de cam filmi uygulamalarının talep ve gerekliliğini oluşturmaktadır.

.